Ceny okien – cennik okna pcv

Współczesne budownictwo kładzie ogromny nacisk na ergonomiczność i energooszczędność. Ważne, by wybierane materiały spełniały obie funkcje, zapewniając przy tym niebywały komfort użytkowania. Jeśli spojrzymy na ten aspekt od strony ekonomicznej, w kontekście eksploatacji, bez trudu znajdziemy najbardziej newralgiczny punkt w budynku, który może stać się albo przywilejem, albo też prawdziwym przekleństwem. Tym elementem jest oczywiście stolarka okienna.

Inwestycja dobra dla kieszeni

okna pcv ceny

Wspomniane straty ciepła w budynku,w odniesieniu do stolarki okiennej to aż 25%. Oprócz tego są źródłem światła oraz odpowiadają za dopływ świeżego powietrza. Nie bez kozery, nowoczesne projekty zakładają duże powierzchnie szklenia, które bynajmniej są ważniejsze aniżeli efekt wizualny. Biorąc pod uwagę wszystkie składowe okazuje się, że wybór stolarki okiennej jest jednym z najważniejszych podczas całej budowy domu. Ma on taki sam wydźwięk także podczas modernizacji mieszkań czy budynków już istniejących. Oszczędzanie w tym zakresie, na dłuższą metę okazuje się całkowicie nieopłacalne, odczuwane przy rachunkach za ogrzewanie. Dla wielu Inwestorów nadal jednak koronnym hasłem podczas podejmowania tego tematu są okna pcv ceny.

Elementy budujące okna

W związku z tym powstaje pytanie, czy w ogóle można znaleźć złoty środek i wybrać dobre produkty w przystępnych cenach. Pamiętajmy, że ten drugi termin trzeba rozpatrywać długofalowo, biorąc pod uwagę koszta eksploatacji domu. Najlepszym wyborem są okna, które posiadają co najmniej 5 komór w profilu. Niemałe znaczenie ma grubość ścianek, a także kształt zastosowanego wzmocnienia. Należy zaznaczyć, że sprawdzając znane współczynniki przenikania ciepła trzeba dokonać porównania wszystkich, a więc współczynnika szyb, ramy oraz całego okna. Oczywistym jest, że wybierając najcieplejsze okna pcv cena zakupu będzie wyższa od tych mniej oszczędnych.
Koniecznie należy zwrócić uwagę na szyby. Uwagę kierujmy na produkty z potrójną szybą. Ponad wszelką wątpliwość wykazuje się, że trzecia szyba zmniejsza straty ciepła o ponad 20%. Należy zwrócić uwagę na głębokość osadzenia szklenia, im głębsze tym korzystniej oraz wyposażenie go w tzw. ciepłą ramkę, która eliminuje skraplanie się wody w newralgicznych miejscach, a więc przy styku szyba – rama. Współczynnik szyby nie powinien być wyższy niż U=0,6.
Idealnym wybór to połączenie powyższych z właściwym okuciem. Tutaj wybór jest znacznie prostszy. Generalnie skupiamy się na tych produktach, które są znane, sprawdzone i rekomendowane. Od jakości okucia zależy zarówno komfort użytkowania, wielorakość możliwości otwierania, docisku skrzydła do ramy, zabezpieczeń antywyważeniowych i antywłamaniowych. Jest szalenie istotne w przypadku okien o dużych powierzchniach, jak i tych przeznaczonych do zadań specjalnych np. pokojów dziecięcych czy dla osób niepełnosprawnych.

Wybór zgodny z zasadami

Kierując się powyższymi poradami bez trudu wyselekcjonują się wyłącznie te produkty, które zostały stworzone wedle surowych wymagań dla domów pasywnych i energooszczędnych. Z całą pewnością kupując okna pcv cennik będzie jedną z ważniejszych części całego procesu, ale z pewnością nie najważniejszą. Porównując kilka z nich nie dajmy się zwieść obietnicom, zawsze zestawiajmy ze sobą produkty posiadające to samo wyposażenie, odznaczające się bliźniaczymi współczynnikami, pamiętając, że współczynnik przenikania całego okna zawsze będzie wyższy od współczynnika opisującego szyby. Nasz wybór połączmy z właściwym montażem – najlepiej opartym na zastosowaniu taśm izolacyjnych.

W celu poznania cen okien zapraszamy do zapoznania się z cennikiem okien poniżej:

Cennik okien pcv Bruegmann Salamander

W celu poznania dokładnej ceny na okna pcv – Bruegmann zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego

[Głosów: 21 Średnia: 5]