Żaluzje zewnętrzne – fasadowe

rolety Krispol
Nowoczesny wygląd
Ochrona przed hałasem
Ochrona przed słońcem
Ochrona przed przegrzaniem
Żaluzje zewnętrzne - fasadowe

Żaluzje zewnętrzne fasadowe zyskują coraz większą popularność ze względu na nowoczesny wygląd, który dodaje lekkości dla bryły budynku. Żaluzje fasadowe dedykowane są do budynków w których znajdują się duże powierzchnie okien, drzwi lub fasad szklanych. Montowane są na zewnątrz budynku

Budynki energooszczędne i pasywne posiadają duże przeszklenia przez co narażone są na nadmierne nasłonecznienie. Żaluzje fasadowe chronią przed nadmiernym światłem oraz zapewniają poczucie prywatności.

Żaluzje zewnętrzne zapewniają również skuteczną osłonę termiczną i pomagają w pracy klimatyzacji. Między powierzchnią szyby, a żaluzją wytwarza się bariera termiczna, czyli masa powietrza, która spowalnia wymianę ciepła. Dzięki czemu przy temperaturze 35°C na zewnątrz, można obniżyć temperaturę wewnątrz budynku do 10°C.

Żaluzje zewnętrzne – fasadowe rodzaje

Żaluzje zewnętrzne - fasadowe

Żaluzja zewnętrzna standardowa z profilem C80 lub Z90

Żaluzje zewnętrzne - fasadowe

Żaluzja zewnętrzna naokienna z profilem C80 lub Z90

Sterowanie

Otwieranie i zamykanie odbywa się w zakresie 90° i 180° daje to możliwość precyzyjnego ustawienia stopnia światła przenikającego do pomieszczenia. Sterowanie odbywa się przy pomocy silnika elektrycznego. Silnik umieszczony jest standardowo w środku rynny górnej. We wszystkich typach żaluzji zewnętrznych które proponujemy stosowana jest ta sama rynna. Sterowanie żaluzjami można łączyć ze sobą w zespoły. Rozwiązanie jest korzystne z ekonomicznego punktu widzenia, gdyż jeden silnik może sterować dwoma lub większą liczbą żaluzji. Standardowo żaluzje wyposażone są w napędy Somfy sterowane przewodowo. Oprócz tych napędów posiadamy w ofercie również napędy serii RTS oraz IO homecontrol.

Automatyka pogodowa

Żaluzje zewnętrzne mogą współpracować z systemem automatyki pogodowej.
W zautomatyzowaniu pracy żaluzji pomaga szeroka gama czujników wiatrowych i słonecznych. Czujnik słoneczny reguluje dynamicznie dopływ światła do pomieszczenia. Czujnik wiatrowy zabezpiecza ją przed uszkodzeniem podczas porywistych wiatrów.

żaluzja fasadowa czujnik wiatru

Żaluzje czy rolety, jakie rozwiązanie wybrać?

Zobacz także